Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Кадиров го нападна Западот и се закани на Украинците: Овие кучиња ќе го добијат тоа што го заслужуваат

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров во објава на својот канал Телеграм го нападна Западот и жестоко им се закани на украинските војници кои, како што тврди, извршиле воено злосторство против руските затвореници.

Тој рече дека на видеото кое кружи на социјалните мрежи „јасно се гледа како украинските националисти во селото Макеевка ладнокрвно пукаат во руски воени затвореници кои доброволно го положиле оружјето“.

„Зарем не треба да се каже дека ова е директно кршење на сите меѓународни конвенции кои повикуваат на строго почитување на пропишаните норми за војување? Сепак, Западот, во своето вродено лицемерие, молчи на оваа тема“, рече Кадиров.

Потоа ги нападнал украинските војници кои наводно го извршиле злосторството.

„Не само што го извршија злосторството, тие потчинети на сатаната потоа цинично го објавија на интернет, чувствувајќи апсолутна неказнивост“, напиша тој.

„Сигурен сум дека одмаздата за стореното злосторство нема долго да дојде. Ќе се потрудиме овие пеколни кучиња да го добијат она што го заслужуваат. Тие не заслужуваат никакви права или прифатени норми“, рече чеченскиот лидер.

„Зошто светската заедница молчи? Каде се тие гласноговорници на западната демократија кои повикуваат на почитување на правата? Дали навистина не ги забележуваат сите овие ѕверства? Се разбира, тие многу добро го гледаат тоа, но избегнуваат публицитет бидејќи во очите на луѓето, режимот во Киев треба да изгледа како демократска оаза со лоша Русија во позадина“, напиша Кадиров.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе