Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСветВо тренд...

Севернокорејскиот лидер Ким за прв пат се појави со својата ќерка пред камерите

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун за прв пат се појави пред камера со својата ќерка додека го следеше вчерашното тестирање на интерконтинентална балистичка ракета до местото на настанот.

Севернокорејската новинска агенција KCNA објави фотографии од Ким и неговото дете во близина на ракетна платформа инсталирана на аеродромот во главниот град Пјонгјанг.

Фотографиите кои го прикажуваат лансирањето на ракетата Хвасонг-17 покажуваат дека Ким оди пред лансирната рампа со девојче на возраст од 12 до 13 години кое ја држи за рака.

На една фотографија, Ким може да се види како го гледа лансирањето од палубата за набљудување, а до него стои мало девојче.

Како што јави КЦНА, девојката чие име не се споменува, за прв пат се појавила пред камерите.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе