Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСветВо тренд...

Авион се судри со возило на пистата во Перу, двајца пожарникари загинаа (ВИДЕО)

Авион на Латам ерлајнс вчера при полетување се судри со возило на пистата на меѓународниот аеродром Хорхе Чавез во Перу, при што загинаа двајца пожарникари, соопшти авиокомпанијата, додавајќи дека нема патници. или членови на екипажот беа убиени.

„За жал, двајца пожарникари загинаа“, изјави командантот на противпожарната бригада Луис Понсе за локалната телевизија Canal N.

Ова е втор инцидент за помалку од еден месец во кој учествуваат авиони на носачот, откако на еден од нив му беше уништен „носот“ за време на силна бура што го принуди на принудно слетување.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе