Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаCentarСвет

Донесе одлука: Путин ја напушта Русија – после долго време рускиот лидер се охрабри да патува надвор од границите на земјата

Рускиот претседател Владимир Путин ќе учествува на Самитот на Организацијата за колективна безбедност (ОДКБ) во Ерменија на 23 ноември.

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска објави информација за неговиот распоред.

Коментирајќи го распоредот на Путин следната недела, Песков рече дека Путин ќе оди на самитот на ОДКС во Ереван и дека ќе има руско-кубански разговори во Москва. „Путин ќе учествува на уште неколку настани“, додаде Песков, пренесува ТАС С. На состанокот во Ереван, лидерите на ОДКБ ќе разговараат за меѓународните и регионалните прашања, чекорите што треба да се преземат за помош на Ерменија.

Постојани членки на ОДКБ се Русија, Ерменија, Белорусија, Казахстан, Киргистан и Таџикистан, а земји набљудувачи се Србија и Авганистан. Путин не присуствуваше на неодамна одржаниот самит на Г-20 во Индонезија.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе