Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСветВо тренд...

Зеленски се сретна со шефот на ЦИА во Киев

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во Киев се сретна со директорот на американската Централна разузнавачка агенција Вилијам Барнс.

Брнс е во Украина за да разговара за војна со Русија.

Во понеделникот, Барнс се сретна со шефот на разузнавањето на рускиот претседател Владимир Путин во Турција во првиот познат американско-руски контакт лице в лице на високо ниво од почетокот на инвазијата.

– Имавме средба со него… (разговаравме) за сите прашања кои се важни за Украина – рече Зеленски на прес-конференцијата што ја пренесува телевизијата. Тој рече дека двајцата разговарале за, како што рече, руската нуклеарна закана.

Брнс го посети Киев додека Русија го нападна градот со проектили. Зеленски рече дека шефот на ЦИА извесно време поминал во засолништето.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе