Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Ужасно! Девојче снимила педофил додека ја задева! Видеото ГО АЛАРМИРА регионот: „Во кое одделение си осмо одделение? Кога ќе одиме на коктел?“

Низ социјалните мрежи се рашири видео од постар маж како мами девојки во населбата Шпанско во Загреб.

Како што потврдија денеска за Индекс од загрепската полиција, станува збор за 81-годишен маж кој е уапсен под сомнение дека се обидел да намами деца за да ги задоволат нивните сексуални потреби.

На видеото кое го снимила храбрата девојка се слуша како ја кани на кафе и колачи, барајќи го бројот на нејзината пријателка.

– Дали имавте училиште наутро? Во кое одделение си, осмо одделение? Како си, добро? Кога ќе одиме на пијачка, сок, коктел? Каде е твојот пријател? Прашај ја дали можеш да ми го дадеш нејзиниот број – и вели мажот на снимката на девојката.

На крајот и нуди нешто, таа вели дека не и треба и си оди. Граѓаните се пријавиле во полиција, која го уапсила педофилот.