Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Украина го стави Кадиров на листата на барани лица

Украинската служба за безбедност го стави лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров на листата на барани лица, според информациите достапни на веб-страницата на украинското Министерство за внатрешни работи.

Кадиров е означен како „поединец кој се крие од истражните органи“, а на потерницата е и неговата фотографија, пренесе ТАС С.

Во петокот Службата за безбедност на Украина објави дека поднела обвинение против Кадиров, обвинувајќи го за „агресивно водење војна“ и „спроведување дејствија насочени кон промена на границите на украинската територија“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе