Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Бајден им честиташе на републиканците за победата: Ќе соработувам со сите за доброто на Американците

Американскиот претседател Џозеф Бајден им честиташе на републиканците за обезбедувањето мнозинство во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес и истакна дека ќе соработува со сите за доброто на Американците.

„Американскиот народ сака да работиме за нив. Ќе работам со секој републиканец или демократ кој е подготвен да работи со мене за да им дадам резултати на луѓето“, рече Бајден во изјавата објавена од Белата куќа.