Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Захарова: Апсурден говор на зеленски“

Портпаролката на МНР Захарова го нарече апсурден говорот на Зеленски на Г20.

Говорот на Владимир Зеленски на самитот на Г-20 беше седум пати подолг од говорите на другите членови на таа организација, а тоа што тој го кажа беше апсурдно, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

„Говорот на Зеленски беше седум пати повеќе од времето на членките на Г20 за говорот. Морам да ве потсетам кои се членки на Г20? Русија, Кина, САД, Бразил, Германија, Турција, Саудиска Арабија. Мислам дека е доволно за секој лидер на овие најголеми земји и економии, кој во текот на 14 години, со своите пари, ресурси и можности, ја обнови економијата која беше уништена од САД и која беше поткопана во 2008 година, доби 3 минути за да Но, оваа дрскост на режимот во Киев зборуваше 20 минути“, рече Захарова.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе