Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Русија: Идентификувавме остатоци од проектилот во Полска, тоа е украински „С-300“

Министерството за одбрана на Русија преку соопштение негира вмешаност во експлозијата во Полска.

Русија соопшти дека вчера извршила голем напад врз воени цели и енергетска инфраструктура во Украина.

„Нападите ги постигнаа своите цели. Високопрецизни удари беа извршени само на украинска територија и не поблиску од 35 километри од украинско-полската граница. Наводите за падот на руски ракети врз полско село се намерна провокација за ескалација на ситуацијата. Фотографиите од остатоците пронајдени во Полска се идентификувани како елементи на украинскиот ‘С-300’“.

Руските тврдења не се проверени.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе