Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСветТОП ВЕСТИ

Полска: Ракетa од руско производство е одговорна за смртта на две лица

Полското Министерство за надворешни работи соопшти дека „проектил од руско производство“ е одговорен за смртта на две лица во источното село Пржеводов во вторникот попладне.

– На 15 ноември 2022 година, вооружените сили на Руската Федерација набљудуваа неколку часа масовно гранатирање на целата територија на Украина и нејзината критична инфраструктура. Во 15 часот и 40 минути проектил од руско производство паднал во селото Пржеводов и усмртил двајца државјани на Република Полска – изјави портпаролот на МНР Лукаш Јасина.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе