Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Германија тврди дека имало контакт со Русија, Кремљ негира

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска ги демантира наводите на германското Министерство за одбрана дека имало контакт меѓу рускиот претседател Владимир Путин и германскиот канцелар Олаф Шолц во врска со ситуацијата во Полска.

Германското Министерство соопшти дека Шолц е во контакт со Путин во врска со ракетниот инцидент во Полска.

„Ве информираме дека сојузниот канцелар е во контакт со претседателот на Руската Федерација“, изјави за „РИА“ портпаролот на германското одделение за одбрана на прашањето дали е воспоставен канал за комуникација меѓу министерствата за одбрана на двете земји.

Сепак, Кремљ негира дека дошло до таков разговор. Песков изјави дека рускиот претседател не разговарал со Шолц.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе