Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Шарл Мишел: Во контакт сум со полските власти, ние сме со вас

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел на Твитер напиша дека е шокиран од веста за проектилот во кој загинаа луѓе во Полска.

– Сочувство до семејствата. Ние сме со Полска. Во контакт сум со полските власти, членовите на Европскиот совет и другите сојузници – напиша Мишел на Твитер.

Да потсетиме, вечерва на територијата на Полска паднаа две ракети.

– Полскиот премиер свика итен состанок на владиниот комитет за безбедност и одбрана – објави неговиот портпарол.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе