Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

На местото на експлозијата пристигнаa полски воени експерти (ВИДЕО)

Полски воени експерти пристигнаа на местото на експлозијата во близина на украинско-полската граница.

Бидејќи на местото на настанот има остатоци од ракетата, експертите ќе се обидат да утврдат за каков тип на оружје се работи и кому му припаѓа.

За потсетување, американскиот претседател Џо Бајден е запознаен со извештаите кои доаѓаат од Полска и разговара со полскиот претседател Анджеј Дуда, велат официјални лица.

Американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливан претходно разговараше со својот полски колега Јацек Сивиер.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе