Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Четворица студенти пронајдени мртви во близина на универзитетот во Ајдахо

Четворица студенти биле пронајдени мртви вчера во куќа во близина на колеџ во Ајдахо.

Полицијата соопшти дека се пронајдени безживотните тела на Итан Чапин (20), Медисон Моген (21), Ксана Кернодл (20) и Кајл Гонкалве (21).

Во тек е истрага за убиство, но полицијата не соопштува дополнителни детали за тоа како биле убиени учениците. Воедно, полицијата ги повика граѓаните да се јават кај нив доколку знаат нешто за овој случај.

Наставата на универзитетот вчера беше прекината, а засега нема уапсени за ова дело.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе