Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Блогер за храна во Делхи ја распарчил својата девојка, а деловите ги фрлил на диви животни

Маж од Индија е обвинет за убиство на својата девојка. Откако ја убил, го распарчил нејзиното тело и ги сокрил деловите низ градот за да ги изедат дивите животни.

Афтаб Амин Пунавал, индиски блогер за храна, е уапсен под сомнение за убиство, шест месеци по исчезнувањето на Шрада Викас Вокар, јавуваат индиските медиуми повикувајќи се на полициски извори.

Полициската информативна веб-страница PoliceMediaNews објави фотографија од жртвата на Твитер и наведе дека причина за смртта е давење. Според индиските медиуми, Пунавал ги чувала деловите од нејзиниот труп во голем фрижидер пред постепено да ги расфрла низ градот. Исто така, како што пренесуваат, парот разговарал за брак и Вокар се преселила во Делхи од нејзиниот дом во Мумбаи за да живее со Пунавала. Велат и дека парот се скарал за венчавката.

Во една статија се вели дека 28-годишната Вокар го запознала своето момче блогер додека работеле во центар за повици во Мумбаи. Парот почнал да излегува, но нивните семејства биле против нивната врска, па парот заедно се преселил во Делхи. Наводно, тие се скарале кога Вокар рекла дека сака наскоро да се омажи, а разбеснетиот Пунвал потоа наводно ја убил.

Пунвал ја исекол Вокар на 35 парчиња, кои прво ги складирал во ладилник, а потоа постепено ги криел околу Делхи во период од 18 дена со надеж дека дивите животни ќе ги изедат, изјави полицијата за „Фри прес Журнал“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе