Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

(Видео) Поранешниот руски премиер: Почетокот на крајот на војната почна

Поранешен руски премиер изјави за „Скај њуз“ дека има знаци оти војната се ближи кон крајот велејќи дека Москва очигледно почнува да ја губи војната.

Михаил Касјанов рече дека повлекувањето на руските трупи од Харков и Херсон е „демонстрација дека Путин ја губи војната“.

„Мислам дека за неколку месеци тоа ќе биде последниот чин од војната“, изјави тој за „Скај њуз“. Сепак, тој рече дека „јасно е оти Путин не сака да запре“ и го опиша рускиот претседател како „фанатик“.

И покрај ова, Касјанов рече дека „почетокот на крајот е веќе почнат“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе