Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Столтенберг: Шокантни слики од Истанбул

Нападот во Истанбул го коментираше и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

„Шокантни слики од Истанбул. Најдлабоко сочувство до семејствата на жртвите и турскиот народ. НАТО стои во солидарност со својот сојузник Турција“, напиша Столтенберг на Твитер.