Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Пукање за време на училиштен натпревар на Флорида, има мртви

Едно лице загина, а друго е рането во пукање пред средно училиште во американската сојузна држава Флорида, за време на натпревар во американски фудбал.

На крајот од натпреварот во средното училиште Орландо Џонс во саботата вечерта, вооружен маж испукал неколку истрели на паркингот за време на расправија меѓу две групи, изјави началникот на локалната полиција Ерик Смит, пренесуваат медиумите.

Весникот „Орландо Сентинел“ објави дека по пукањето играчите и гледачите избегале на спротивната страна од стадионот.

Полицијата пристигнала на паркингот и пронашла едно лице починато, а друго повредено.

Уапсени се четворица малолетници, а кај едниот е пронајден пиштол.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе