Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаCentarСветВо тренд...

Лавров хоспитализиран? Русија се огласи итно ВИДЕО

Западните медиуми ја објавија веста дека рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров е примен во болница.

Во оваа прилика говореше портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова.

„Седам со Сергеј Викторович (Лавров) во Индонезија и ги читаме вестите. Не им веруваме на нашите очи: се чини дека е во болница. Се разбира, тоа се лажни вести досега невидени“, напиша портпаролката. на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова во телеграма.

„Десет години се пишуваше за нашиот претседател дека се разболел. Ова е генерално игра која не е нова во политиката“, изјави шефот на руската дипломатија.

Тој ги советуваше новинарите кои ја објавија веста за неговото хоспитализација да бидат поискрени и почесто да ја пишуваат вистината.

„Утре има неколку состаноци, ќе ја усвоиме финалната декларација. Само што се јави министерот за надворешни работи на Индонезија, кој е претседавач со министерскиот процес. Сега преговорите завршуваат, нашите експерти се тука, но министерот е следење на оваа состојба телефонски“, појасни тој.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе