Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Борел: Нашите мисли се со народот на Турција и со семејствата на жртвите од попладневниот напад

Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика, Жозеп Борел, на Твитер објави за страшната експлозија што се случи денеска во центарот на Истанбул на улицата Истиклал.

– Страшни вести од Истанбул. Нашите мисли се со народот на Турција и со семејствата на жртвите од нападот попладнево. На повредените им посакувам брзо закрепнување – напиша Борељ на Твитер.

Потсетуваме, според досегашните информации, во нападот загинале шест лица, а 53 се ранети.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе