Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Путин се среќава со членовите на Советот за безбедност

Рускиот лидер Владимир Путин има намера да одржи оперативен состанок со членовите на Советот за безбедност на Руската Федерација, пренесува ТВ каналот „Русија-1“.

Средбата е закажана за следната недела. Треба да се напомене дека претседателот на Русија редовно одржува вакви средби. Сепак, минатата недела немаше средба со членовите на Советот за безбедност.

За потсетување, самитот на Г20 ќе се одржи на Бали од 15 до 16 ноември. Сепак, рускиот лидер Владимир Путин нема да присуствува на настанот.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе