Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Пукање во Истанбул: Полицијата ликвидирала едно лице?

Во метро станицата Шишхане во Истанбул се слушнале пукотници, пишува турскиот весник „Хаберерк“.

Според турскиот весник, полицијата ликвидирала едно лице.

Очевидци тврдат дека слушнале најмалку 60 истрели.