Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
КоронавирусСвет

Шаленберг повторно е заразен со коронавирус

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александар Шаленберг, повторно е позитивен на коронавирусот.

Поради Ковид-19, тој го откажа патувањето во Берлин, каде требаше да учествува на денешниот Самит на Берлинскиот процес.

На средбата, чија цел е заживување на Берлинскиот процес, кој треба да го поттикне натамошното приближување на Западен Балкан кон ЕУ, ќе го претставува Сузана Раб, министерка за интеграции.

Шаленберг се тестираше пред планираното патување со брз тест, кој покажа позитивен резултат.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе