Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветСпорт

Британски фудбалски судија почина кога беше погоден со топка за време на натпревар

Фудбалскиот судија Мајкл Грант почина по удар од топка за време на натпревар, јавува Би-би-си.

На 19 октомври Грант судеше на натпревар во средното училиште „Слифорд“ кога беше погоден од топка во глава.

Доживеал крвавење на мозокот и починал завчера во болница. „Целото фудбалско семејство изразува искрено сочувство до неговата сопруга, ќерката, внукот и до неговите многубројни пријатели“, соопшти Фудбалската асоцијација на Линколншир.

„Изгубивме многу почитуван судија, кој го работеше она што навистина го сакаше“, велат тие.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе