11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСветТОП ВЕСТИ

Зеленски: Направено е злосторство против Украина, бараме праведна казна

Во претходно снименото видео обраќање до Генералното собрание на ОН, украинскиот претседател Володимир Зеленски рече дека е извршено злосторство против Украина.

„Направено е злосторство против Украина и бараме праведна казна за тоа“, рече Зеленски во средата вечерта.

Володимир Зеленски истакна дека Украина има пет барања за мир со Русија, за кои „не се преговара“.