14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаCentarСвет

Русите заминуваат: Погледнете колку авиони денеска тргнаа од Москва

Откако утринава рускиот претседател Владимир Путин нареди мобилизација, граѓаните на таа земја почнаа масовно да си заминуваат.

За дестинации каде што не им требаат визи – авионските билети брзо се распродадоа, а останатите, според некои медиуми, вредат илјадници евра.

FlightRadar, познат сајт за следење летови, го објави воздушниот сообраќај од Москва и Санкт Петербург.

Ова е снимено според податоците од утринава.

Од видеото се гледа дека сообраќајот бил зголемен, а најголем дел од летовите завршиле во Турција.