19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Британската министерка за надворешни работи: Говорот на Путин предизвикува страв од ескалација на конфликтот

Говорот на рускиот претседател Владимир Путин предизвикува страв од ескалација на конфликтот и заканите што тој ги упати мора да се сфатат сериозно, изјави денеска британската министерка за надворешни работи Џилијан Киган.

Таа за Скај њуз изјави дека Западот нема контрола врз ситуацијата, а не е сигурна ниту дека Путин има контрола, па очигледно ќе има ескалација на конфликтот.

Путин денеска најави делумна мобилизација.

Можеби ќе ве интересира

Бен Валас е убеден дека најавата на Путин за мобилизација е признание дека неговата инвазија пропаѓа!

M T

Путин најави делумна мобилизација: Целта на Западот е да ја ослаби, подели и уништи Русија

M T

Шолц: Путин мора да разбере дека не може да победи во војна

M T

Путин му вети на Ердоган: Турција нема причина да се грижи

M T

Путин до Западот: Нема да дочекате распад на Русија

M T

Шолц: Разговорите со Путин секогаш се со пријателски тон

M T