16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Богоев: Дали Мицевски е првиот пратеник од ДПМНЕ кој ќе гласа за Уставни измени?

Фејсбук статус на Стефан Богоев:

Дали Мицевски е првиот пратеник од ДПМНЕ кој ќе гласа за Уставни измени ⁉️
Дали како координатор на пратеничката група има повеќе пратеници истомисленици со себе⁉️
Дали пратеникот и координатор Мицевски е дел од Европското крило во ДПМНЕ ⁉️
Ќе се демократизира ли партијата конечно и ќе почне ли да ги почитува различните мислења како на координаторот-пратеник Мицевски и градоначалничката Арсовска ⁉️