26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Уапсен маж откако се приближил до ковчегот на кралицата Елизабета Втора

Еден човек е уапсен откако се приближил до ковчегот со телото на кралицата Елизабета Втора, кој е изложен во Вестминстерската сала.

Тој е уапсен поради јавен неред и приведен, соопшти лондонската полиција.

Инцидентот во најстарата зграда на парламентот се случил синоќа околу 23:00 часот.

„Околу 23:00 часот, полицајците на Парламентот и службениците за дипломатска заштита приведоа маж во Вестминстерската сала поради малтретирање“, соопшти Скотланд Јард.

Ковчегот ќе остане во Вестминстер до погребот во понеделник.

Можеби ќе ве интересира

Маж во Швајцарија си ја убил сопругата, го ранил зетот па се самоубил

M T

Британците цела ноќ и оддавале почит на кралицата, спиеле и на тротоарите

M T

Илјадници луѓе чекаат на ред да и оддадат почит на британската кралица во Лондон

M T

Кралицата само еднаш го прекршила протоколот, на погребот на принцезата Дијана

M T

Ковчегот со телото на кралицата Елизабета денеска пристигнува во Лондон

M T

Ковчегот на кралицата ќе биде изложен 5 дена во Вестминстерската палата

M T