22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Трудница во деветти месец се обидела да се самоубие полевајќи се со бензин во Чачак

Во чачанското село Бресница 31-годишна жена во деветтиот месец од бременоста се обидела да се самоубие полевајќи се со бензин.

По опсервацијата, била пренесена на одделение во болницата во Чачак со изгореници на рацете, стомакот и на нозете.

Здравствената состојба е стабилна и животот не ѝ е во опасност“, потврдија локалните медиуми во болницата во Чачак.

Станува збор за жена која е бремена четврти пат.

Според пријавата, екипи на итната помош излегле на самото место и ја пренеле повредената во медицинска установа, со што ѝ го спасиле животот, пренесуваат медиумите.

Можеби ќе ве интересира

Еве колку чини литар бензин во Грција, а и Македонија веќе не е најевтина

M T

Сите горива поскапуваат за 3 денари од литар – Ова се новите цени

CENTAR MKD

Поскапуваат бензините и дизелот

M T

Се зголемуваат цените на бензините и на дизелот

M T

Дизелот се намалува, цените на бензините се зголемуваат

M T

Се зголемуваат цените на бензините и на дизелот

M T