8.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Патниот правец Охрид – Ресен преку националниот парк Галичица е отворен за сообраќај до 1.10.2022 за возила со вкупна маса до 3,5 тони.

АМСМ препорачува приспособена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде што има можност од појава на одрони.

Ова особено се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Можеби ќе ве интересира

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози

M T

Затворен сообраќајот на патот Маврово – Никифорово – Леуново поради велосипедска трка

M T

МВР: Да ги заштитиме децата во сообраќајот! Безбедноста зависи од сите нас!

M T

Затворен за сообраќај патниот правец кон Плетвар на излезот од Прилеп

M T

Сообраќајот на државните патишта се одвивa по претежно влажни коловози

M T

Сообраќајот на државните патишта се одвивa по претежно влажни коловози

M T