19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БизнисСвет

Ненси Пелоси: Скапата енергија е „мала цена“ во споредба со украинските жртви

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, рече дека скапата енергија што ја плаќа Европа е „мала цена“ во споредба со жртвите што украинскиот народ ги прави поради војната со Русија.

На состанокот на претседателите на парламентите на групата Г7 во Берлин, Пелоси вети натамошна поддршка за Украина во борбата против Русија, пренесоа агенциите.

„Граѓаните на Украина се борат за демократија ширум светот. Јасната порака на денот е дека Г7 стои во солидарност со Украина“, рече Пелоси.

Можеби ќе ве интересира

Земан и пратениците штедат енергија за пример на Чесите

M T

Со префрлање на обновливи извори на енергија, можеме да заштедиме трилиони, велат научниците

M T

Фон дер Лајен: Ќе предложиме ограничување на цената на рускиот гас

M T

Ковачевски: Правиме сѐ за да обезбедиме електрична енергија по цена под берзанската

M T

Османи: Велат дека сме платиле висока цена за почеток на преговорите, но времето ќе покаже дека одлуката била правна

M T

Овие 3 хороскопски знаци се на удар на НЕГАТИВНА ЕНЕРГИЈА до крајот на август

M T