19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Во Шпанија е уапсено лице осомничено за перење 200 милиони евра

Во полициска акција на југот на Шпанија е уапсен осомничен за перење 200 милиони евра.

Уапсеното лице имало ирско и британско државјанство и е еден од главните осомничени за перење пари во Европа.

Апсењето било извршено во понеделникот и според написите истото е резултат на меѓународна операција спроведена од шпанската цивилна гарда.

Уапсени биле и двајца негови соработници, едниот во Шпанија, а другиот во Велика Британија, се наведува во соопштението.

Можеби ќе ве интересира

Бочварски: Инвестиравме 23 милиони евра за реконструкција на локални улици во општините

M T

МЖСПП: Обезбедени 50 милиони евра за подобрување на водната инфраструктура во општините

M T

Повикал ИНСПЕКЦИЈА бидејќи за кафе му наплатиле 2 евра – Добија НЕВИДЕНА казна

M T

Извозот од ТИРЗ над 1 милијарда евра во првите четири месеци од годинава

M T

СДСМ: Над 55.000 евра месечно ги чини граѓаните неработењето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

M T

Светска банка итно ќе одобри 460 милиони евра за Украина

M T