11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски доживеа сообраќајна несреќа

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски доживеа сообраќајна несреќа.

Неговиот портпарол, Серхиј Никифоров изјави дека несреќата се случила во Киев, кога патничко возило се судрило со претседателскиот автомобил.

Според неговите зборови, Зеленски бил прегледан од лекар и констатирано е дека нема сериозни повреди.

Возачот на приватниот автомобил бил прегледан на местото на настанот и пренесен во болница.

Никифоров кусо рече дека детално се истражуваат причините за сообраќајната несреќа.

Сепак, Зеленски подоцна си се обрати во видео обраќање, како и секоја вечер.

Можеби ќе ве интересира

Зеленски: Целта на Украина е непроменета и покрај најавите од Русија

M T

Зеленски: Русија насекаде остава смрт, мора да одговара за тоа

M T

Зеленски: Невозможно е Трамп да не видел кој е Путин

M T

Зеленски: Пет украински региони делумно или целосно без струја

M T

Зеленски ја распушти украинската делегација во трилатералната Контакт група

M T

Зеленски: Не е точно дека струјата поскапе поради војната, Русија претходно вештачки ги зголеми цените

M T