26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БизнисСвет

Германски министер за економија: На Украина ѝ се потребни 350 милијарди долари за реконструкција

Германскиот министер за економија Роберт Хабек денеска објави дека, според проценките на сопствените Киев, на Украина ѝ се потребни 350 милијарди долари за реконструкција.

Германскиот министер за економија по средбата со украинскиот министер за трговија најави дека сега постои можност за победа на Украина во војната со Русија.

Роберт Хабек денеска ги пречека министрите за трговија на Групата седум (Г7) кои се состануваат во замокот Нојхарденберг во германската сојузна покраина Бранденбург.

Можеби ќе ве интересира

Британско Министерство за одбрана : Путин за неколку дена ќе објави анексија на окупираните делови на Украина

M T

Зеленски: Целта на Украина е непроменета и покрај најавите од Русија

M T

СО SPORT LIFE до стан во Скопје!

M T

Масовна гробница со околу 440 тела е пронајдена на истокот на Украина

M T

Во Украина загина 29-годишен хуманитарец од Загреб

M T

Џафери-Дир: Потребни се заеднички напори за хуманитарен одговор во Украина

M T