17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Додик: Само кликнуваме и го слушаме американскиот амбасадор

Милорад Додик, член на Претседателството на Босна и Херцеговина, синоќа во Брчко од говорницата изјави дека „неговата влада знае што прави американскиот амбасадор во Босна и Херцеговина“.

Изјавата на Додик може да се толкува како прислушување, пишуваат регионалните медиуми.

„Малку вежбавме, па сега и нив ги слушаме. Тие не слушаат само нас. Знам што зборуваат. Тоа не беше можно пред само пет или шест години. Не требаше да мислите дека сте слушајќи го американскиот амбасадор, а ние само „кликаме“. И знаеме што прави. Ние сме државата“, рекол Додик синоќа за време на предизборната средба на неговата партија.

Сараевскиот портал потсетува дека ова не е првпат Додик јавно да каже дека неговите параразузнавачки и параполициски служби водат специјални истраги.

Можеби ќе ве интересира

Додик на средба со Путин – Редок гостин од Европа

M T

Сасоли контра словенечкиот премиер: „Тој не може да кажува што ќе направи ЕУ, мора да покажеме солидарност“

M T

Додик: Одлуката на Парламентот на Црна Гора за Сребренаница е непријателски чин

M T

Заев за реакциите на социјалните мрежи: Сите ги разбирам, но историското минато не треба да не ограничува во европската иднина

CENTAR MKD