14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Најмалку девет загинати кога во Кашмир автобус падна во провалија

Најмалку девет лица загинаа, а 27 други се повредени откако минибус падна во длабока провалија во индискиот дел на Кашмир, соопштија официјални лица.

Повеќе од 36 патници се наоѓале во автобусот кога се случила несреќата во областа Пунч во индиската држава Џаму и Кашмир, изјавиле властите за индиските медиуми.

Можеби ќе ве интересира

Маж падна во провалија длабока 30 метри во Тенерифе

M T

Санкции за автобус и комби кои вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација

M T

Автобус паднал во провалија длабока повеќе од сто метри, четири лица загинале

M T

Разнесен автобус со затворски чувари во Турција – Се разгледува можноста за терористички напад

M T

Автобус и автомобил се судрија во Скопје

M T

Најмалку две лица загинаа во напад на автобус во Флорида

M T