11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Русија, Белорусија и Мјанмар не беа поканети на погребот на кралицата

Велика Британија не ги покани претставниците на Русија, Белорусија и Мјанмар да присуствуваат на државниот погреб на кралицата Елизабета Втора следниот понеделник, изјави денеска извор од Вајтхол.

На погребот на кралицата ќе присуствуваат околу 500 достоинственици од целиот свет, објави Би-би-си.

За повеќето земји, поканата се однесува на шефот на државата плус еден гостин.