26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Зеленски: Пет украински региони делумно или целосно без струја

Пет украински региони беа делумно или целосно без струја во неделата, објави украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Тој напиша дека регионот Харков и делот од Доњецк што го контролира Киев се без струја.

Пријавени се делумни исклучувања во регионите Запорожје, Дњепропетровск и Суми, нагласи украинскиот претседател.

Можеби ќе ве интересира

Рогов: Зеленски е предавник и странски шпион

M T

Зеленски: Целта на Украина е непроменета и покрај најавите од Русија

M T

Зеленски: Русија насекаде остава смрт, мора да одговара за тоа

M T

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски доживеа сообраќајна несреќа

M T

СДСМ: Ковачевски упорен да обезбеди струја и енергенси за зимата

M T

Чешката влада со одлука да ги ограничи цените на струјата и гасот за да ги заштити домаќинствата од раст на цените

M T