17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Анкара: Четворица турски војници загинаа во конфликтот во северниот дел на Ирак

Четворица турски војници загинаа во судир со милитанти во северен Ирак, соопшти турското Министерство за одбрана.

Министерството соопшти дека инцидентот се случил во регион каде Турција спроведувала прекугранична операција.

Инцидентот се случил во регион каде Турција спроведувала прекугранична операција.

Можеби ќе ве интересира

Турските власти денеска во Анкара ќе се сретнат делегација од Финска и Шведска

M T

Курти: Русија може да се обиде да го прошири конфликтот преку своите посредници на Балканот

M T

Лавров: Испраќањето мировници на НАТО, директен конфликт меѓу НАТО и Русија

M T

Австрискиот претседател оптимист: Уверен сум дека конфликтот во Украина ќе го ставиме под контрола

M T

Марија Захарова: Киев се подготвува за воено решение на конфликтот во Донбас

M T

Путин: Русија сака да избегне конфликт со Украина и со Западот

M T