19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

„Какво шоу, Чарли Чаплин би аплаудирал” – Украинците објавија видео на кое наводно руски војници скокаат од тенк

На видеото објавено од Украина се гледа како руски тенк наводно бега од украински контранапад.

Војниците скокаат од тенкот кој на крајот удира во дрво.

„Природно е дека треба да бегате (брзо) кога напаѓа украинската армија. Но да бегате вака и да се изгубете попатно за на крајот да завршите во проукраинско дрво?! Какво шоу! Чарли Чаплин би ви аплаудирал“, соопшти украинската армија со видеото, чија автентичност се’ уште не е потврдена.