Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Пожар во караоке бар во Виетнам, најмалку 12 лица загинаа

Најмалку 12 лица загинаа, а 40 се повредени во пожар во караоке бар во јужен Виетнам, јавија денеска виетнамските државни медиуми.

Пожарот избувна синоќа во бар во провинцијата Бин Дуонг, јавува Виетнамската новинска агенција.

Причината за пожарот се уште не е позната.

Можеби ќе ве интересира

Пожар зафатил 10 ката од зграда висока 218 метри во Кина

M T

Пожар во југозападниот дел на Франција, зафатил четири куќи, стотици луѓе се евакуирани

M T

Најмалку осум загинати, седуммина повредени во пожар во изложбен салон за електрични скутери

M T

Гори природен парк во Португалија, над 1.000 пожарникари го гаснат пожарот

M T

Шумски пожар зафати патнички воз во Шпанија, патниците скокале од вагонот, повеќе од 20 луѓе се повредени

M T

Пожар во Мармарис во близина на хотели и згради

M T