Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Украина: Им нанесовме голема штета на Русите на југот

Украина вели дека им нанеле огромни загуби на Русите на југ.

„Оперативната команда ‘Југ’ информира дека украинските вооружени сили уништиле 201 руски војник, 12 тенкови Т-72, ​​18 оклопни возила, повеќе од десетина различни артилериски единици и 6 складишта за муниција“, се наведува во соопштението на армијата.

Можеби ќе ве интересира

Киев: Русиja најде начини и методи за борба, Украина малку се опушти

M T

Во повеќе региони во Украина прогласена опасност од воздушни напади, жителите бараат засолниште во скривниците

M T

Британски министер: Ќе ја поддржуваме Украина додека не победи во војната

M T

Британско Министерство за одбрана : Путин за неколку дена ќе објави анексија на окупираните делови на Украина

M T

Зеленски: Целта на Украина е непроменета и покрај најавите од Русија

M T

СО SPORT LIFE до стан во Скопје!

M T