Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Земјотрес во Херцеговина, почувствуван и во Хрватска

Во Херцеговина утрово во 7 часот и 21 минути е регистриран земјотрес. ЕМСЦ известува дека магнитудата била 3,3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил во близина на Столац, а земјотресот бил почувствуван и на југот на Хрватска.

Луѓето од Дубровник и дубровничката жупанија на веб-страницата ЕМСЦ пишуваат дека двапати се тресел и дека земјотресот не бил толку силен, туку дека ги исплашил.

Можеби ќе ве интересира

Силен земјотрес го погоди Чиле

M T

Жена и две мали деца загинаа во железничка несреќа во Хрватска

M T

Во Хрватска денеска почнува вакцинацијата против омикрон

M T

Силен земјотрес меѓу Закинтос и Кефалонија

M T

Бројот на загинати во земјотресот во Кина се искачил на над 80 лица

M T

Бројот на загинати во земјотресот во Кина се зголеми на 74 – Илјадници евакуирани, се трага по преживеани

M T