Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Маж застрелан на популарна плажа во Хрватска, починал на пат кон болница

Утринава околу шест часот хрватската полиција добила дојава дека едно лице е рането од огнено оружје во Колањски Гајец на Паг, во месноста Катарелац.

Станува збор за една од плажите покрај популарниот Зрќе.

На местото на инцидентот биле испратени полициски службеници, а набрзо во полициските простории било приведено лице поврзано со наведениот настан.

Ранетиот починал во возилото на брзата помош на пат кон болница.

На местото на инцидентот се води истрага, како и кривична истрага за да се утврдат сите факти и околности на настанот.

Можеби ќе ве интересира

Маж во Швајцарија си ја убил сопругата, го ранил зетот па се самоубил

M T

Уапсен маж откако се приближил до ковчегот на кралицата Елизабета Втора

M T

Жена и две мали деца загинаа во железничка несреќа во Хрватска

M T

Во Хрватска денеска почнува вакцинацијата против омикрон

M T

Загина маж од Неготино откако бил удрен од товарен воз

M T

Маж со секира убил жена во Берлин

M T