Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Претседателот на Австрија се лизнал додека се шетал во парк, добил помал потрес на мозокот

Австрискиот претседател Александар ван дер Белен доживеа благ потрес на мозокот за време на прошетка во парк на природата, објави официјалниот профил на претседателот на Твитер.

Тој се лизна вчера попладне во австрискиот планински природен парк Каунеграт и се здоби со полесен потрес на мозокот и гребаници.

Неговото обезбедување од специјалната полициска единица Кобра го однело во најблиската болница.

Ван дер Белен превентивно ја мина ноќта во болница, следејќи ги советите на лекарот и го откажа учеството на Европскиот форум Алпбах за денеска и утре.

Можеби ќе ве интересира

Мајка од Тексас во сред парк ја избодела и задавила својата пет-годишна ќерка, па ја ставила во пластична ќеса

M T

Албанец осуден на доживотен затвор во Австрија, ја избодел сопругата до смрт бидејќи за појадок му послужила супа

M T

Аргентинскиот претседател добил смртни закани

M T

Од 1 август нови правила за влез во Австрија поради корона вирусот

M T

Трамп: Ништо нема да ме спречи повторно да се кандидирам за претседател

M T

Бајден сака повторно да се кандидира за претседател на САД

M T