26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во Украина Свет Во тренд...

Украина: За 24 часа убиени уште 150 руски војници

Украинското Министерство за одбрана соопшти дека во изминатите 24 часа загинале уште 150 руски војници, со што вкупните загуби на Русија се искачиле на 41.650 војници.

„Гардијан“ наведува дека овие тврдења не може да бидат независно потврдени и додава дека проценките на западните разузнавачки служби покажуваат дека бројот на загинати руски војници е околу половина помал.