29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Свештеник во затвор во Германија шверцувал дрога и мобилни телефони во ќебапи

Католички свештеник во германскиот град Хајнсберг се обидел да прошверцува хашиш и мобилни телефони за затворениците, криејќи ги во сендвичи со ќебапи.

ДПА пишува дека планот му пропаднал и бил уапсен.