22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Невреме предизвика хаос во Лас Вегас – Казино заврши под вода, потопени се и автомобили

Лас Вегас, Невада, познат како „Градот на гревот“ е еден од градовите со најмалку врнежи во Америка, но тоа се промени оваа недела.

Лас Вегас го зафатија обилни дождови кои предизвикаа поплави.

На интернет се појавија снимки од влегувањето на водата во казиното, поплавен паркинг и дожд што го доведе сообраќајот во целосен застој. Полицијата и пожарникарите извлекуваа луѓе од автомобилите заробени во водата додека светлечките знаци на главната улица мораа да се изгаснат.

На сила е метео предупредување бидејќи врнежите траат веќе два дена, а грмежите и засилениот ветер се очекува да ја усложнат ситуацијата и за време на викендот.

Можеби ќе ве интересира

Доаѓа полна месечина: Овие три знаци треба да се подготват за хаос

M T

Австриски експерт: Леденото доба и хаосот во Европа ќе траат до 2030-та година

M T

Домати направија хаос на автопат во Калифорнија

M T

Најмногу пријавени штети за поплавени простории и паднати дрвја

M T

И денеска пороен дожд и грмежи, во Скопје услови за невреме

M T

Големото невреме кое ја зафати Европа однесе најмалку 13 животи

M T